KIN – Keyless Ignition Note

Bezkluczykowy węzeł zapłonu. KIN to moduł uruchamiania silnika w Fiacie Freemont. Składa się z przycisku na desce rozdzielczej, który po naciśnięciu komunikuje się radiowo z odbiornikiem RFH (Radio Frequency Hub). Potem następuje zapalenie silnika.
Czytaj

kW – kilowat

Wat jest jednostką mocy w układzie SI (System International). Jeżeli chcemy przeliczyć konie mechaniczne (KM) na kilowaty, trzeba podzielić konie przez 1,359 i zaokrąglić rezultat.
Czytaj

KTL – Kathoden-Tauch Lackierung

Po niemiecku: katodowe lakierowanie zanurzeniowe. Taką metodą jest na przykład nakładana w fabrykach powłoka antykorozyjna na nadwozie, przed właściwym lakierowaniem. Wykorzystuje się w KTL wzajemne przyciąganie się materiałów o przeciwnych ładunkach elektrycznych.
Czytaj

KSS – Kia Safety System

System bezpieczeństwa w Kiach, który automatycznie wzywa służby ratownicze po wypadku, rejestruje jego parametry. Powiadamia także o próbach odholowania auta. Odpowiednik ISR (Inteligentny System Ratunkowy) w Subaru i Skodach.
Czytaj

KRD – Krajowy Rejestr Długów

KRD wystawił w sezonie 2012 załogę w RMPST (Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych) i Mistrzostwach Europy Centralnej w Rajdach Cross Country. Martina Kaczmarskiego pilotuje Bartłomiej Boba, znany z RSMP (Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski).
Czytaj

KRBRD – Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Organ doradczy polskiego rządu istniejący od 1 stycznia 2002 roku.
Czytaj